سئو چیست ؟چرا سئو مهم است؟

سئو چیست ؟چرا سئو مهم است؟
12سپتامبر
 • سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimazation است. یعنی ” بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ” . به کمک تکنیک های بهینه سازی وب سایت ما می توانیم رتبه سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو به کمک تولید محتوای ارزشمند و کاربر پسند، بهینه سازی محتوا در مورد کلمات کلیدی موردنظر و ساخت بک لینک بصورت حرفه ای به لینک های ابتدایی نتایج جستجو برسانیم. سئو روشی برای جذب ترافیک هدفمند به یک سایت از رتبه بندی ارگانیک موتور جستجو است.


  به عبارت دیگر: سئو به معنای بهبود رتبه بندی یک سایت به صورت کاملاً طبیعی یا ارگانیک بدون پرداخت هزینه در نتایج جستجو می باشد.

   

  در این مقاله به یادگیری مفاهیم زیر می پردازیم:

  • SEO چیست و چرا مهم است؟
  • بررسی کلمات کلیدی و اصولی ترین روشهای استفاده هدفمند از آن
  • بهترین روشهای سئو داخلی سایت (  On-Page SEO )

  1.سئو چیست و چرا سئو مهم است؟

  بهینه سازی موتور جستجو یا (SEO)، به معنای روند بهبود رتبه بندی سایت شما برای بیشتر دیده شدن آن در زمانی است که افراد محصولات یا خدمات مربوط به کسب و کار شما را موتور جستجوی گوگل، جستجو می کنند.

  برای درک معنای واقعی اصطلاح SEO، با هم این تعاریف را بررسی می کنیم و آنها را مرور خواهیم کرد.

   

  کیفیت ترافیک: شما باید بازدیدکنندگان علاقه مند به محصولات خود را جذب کنید تا بتوانید میزان بازدید بالایی را برای وب سایت خود به دست بیاورید.

  مقدار ترافیک: هنگامی که کاربران از طریق نتایج صفحات موتور جستجو به وسیله کلیک به شما می رسند، بازدید بیشتری خواهید داشت.

  نتایج ارگانیک: تبلیغات سهم زیادی از جستجوهای بر اساس کلیک کاربران را تشکیل می دهد. ترافیک ارگانیک، ترافیکی است که هیچ هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت.

   

  حدود 5 میلیارد جستجو به صورت آنلاین در روز انجام می شود. این به معنای مقدار بسیار بالایی از ترافیک در موتور جستجو می باشد. بسیاری از مردم محصولات و خدمات مورد نظر خود را با هدف خرید آنلاین از فروشگاه جستجو می کنند. این خود نشان دهنده نمایش برند شما به این کاربران است.

  4 دلیل مهم اهمیت سئو سایت

  1. جستجوی ارگانیک هنوز سلطان ترافیک وب سایت است

  وقتی صحبت از جذب مشتریان احتمالی به سمت کسب و کار شما می شود، 51 درصد از کل ترافیک وب سایت از جستجوی ارگانیک ناشی می شود. موتور جستجوی گوگل طوری طراحی شده است که به سوالات مردم در اسرع وقت و به آسانی پاسخ دهد. این نشان دهنده تمایل مصرف کنندگان برای جستجوی محصولات یا خدمات خاص در زمان آماده شدن برای خرید است.

  بنابراین، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو به مشتریان احتمالی کمک می کند تا شما را در بین دریای وسیع رقبا پیدا کنند.

  2. باعث رشد ترافیک سایت بدون هزینه و به صورت ارگانیک می شود

  تبلیغات، محصول شما را به افراد مناسب هدایت می کند. سئو افراد مناسب را به سمت محصول شما سوق می دهد.
  تجزیه و تحلیل SEO به شما امکان می دهد مشخص کنید که چه عواملی بیشتر مربوط به کسب و کار و بازار هدف شما هستند.

  71 درصد از خریداران تجاری تحقیقات خود را با جستجوهای Google شروع می کنند. شناخت مشتری به این معنی است که می توانید آنچه را که آنها به دنبال آن هستند با دقت بیشتری ارائه دهید و افراد بیشتری مانند آنها را جذب کنید.

  3. رتبه بندی جستجوی شما اعتبار شما را افزایش می دهد

  ظاهر شدن در صفحه اول هر جستجو تا حد زیادی به شیوه های مناسب SEO مربوط می شود. بیش از 95 درصد مردم هرگز از صفحه اول Google عبور نمی کنند.
  اگر کسب و کار شما در صفحه اول مورد نظر مشاهده نشود، احتمالاً محتوای شما آن چیزی نبوده است که مردم به دنبال آن هستند.
  مشاغلی که در رتبه اول نتایج جستجوی گوگل قرار دارند،اطمینان و اعتبار بیشتری در بین جستجوگران به دست می آورند.

  استفاده از کلمات کلیدی هوشمندانه می توانند رتبه بندی شما را در نتایج جستجو افزایش دهد و باعث افزایش نرخ کلیک شما شود.

  4. عدم نیاز به بودجه مالی در سئو سایت

  برخلاف تبلیغات کلیکی گوگل که مستلزم هزینه است، SEO نیاز به هیچگونه بودجه مالی ندارد. استمرار در تولید و ارائه محتوای ارزشمند و با کیفیت برای ارائه به کاربران اینترنت موجب موفقیت شما می شود.

   سئوی سایت موجب افزایش ترافیک ، رتبه بالاتر و در نهایت قرار گیری در نتایج اول جستجو شده و برند و کسب وکار شما را مطرح خواهد کرد.

  رصد و بررسی کلمات کلیدی در زمان های مختلف

  ابتدا باید پیدا کنید که مشتریان احتمالی شما چه کسانی هستند و به احتمال زیاد چه چیزی را جستجو می کنند. از آنجا باید درک کنید:

  پس از پاسخ به سوالات، یک لیست اولیه از کلمات کلیدی و سناریو سئو برای کمک به شما در یافتن ایده های بیشتر برای کلمات کلیدی و تعیین مقادیر اندازه جستجو و معیارهای رقابت در اختیار دارید.


  سپس لیستی از روشهای اصلی که مشتری شما را توصیف می کنند انجام دهید. شروع به وارد کردن آن در ابزارهای کلمه کلیدی خود گوگل یا ابزارهایی مانند Google Keyword Planner, KWFinder, Ahrefs, …  کنید.


  اگر در حال حاضر وب سایت دارید، می توانید از تاریخچه برخی از داده های خروجی کلمات کلیدی خود استفاده کنید. این به شما کمک می کند درک کنید کدام کلمات کلیدی باعث ایجاد ترافیک می شوند.

  Google برخی از این داده ها را در رابط کاربری رایگان Webmaster Tools خود در دسترس قرار می دهد.


  در تعیین رقابت یک کلمه کلیدی شما ابتدا باید درک کنید که :

  سایت های لینک دهنده چقدر با کیفیت، قابل اعتماد و مرتبط هستند؟

  چقدر با کلمه کلیدی شما مطابقت دارند؟

  هر صفحه آن در نتیجه جستجوی کاربران، چقدر محبوب و معتبر است؟

  3. بهینه سازی On-Page برای سئو

  پس از پیدا کردن لیست کلمات کلیدی، مرحله بعد پیاده سازی کلمات کلیدی هدفمند در محتوای وب سایت شما می باشد. هر صفحه در وب سایت شما باید یک اصطلاح اصلی و همچنین “مترادف” اصطلاحات مرتبط را هدف قرار دهد.

  حال به رکن مهم و اساسی در هر صفحه ” تگ عنوان” می پردازیم .

  تگ عنوان

   عنوان همان چیزی است که می توانید در بالای مرورگر خود مشاهده کنید و توسط کد منبع صفحه شما در یک برچسب متا پر می شود.

  برچسب عنوان شما با عنوان نتیجه ارگانیک شما مطابقت دارد.

  طول برچسب عنوانی که گوگل نشان می دهد متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی طول عنوان بین 55-60 نویسه، استاندارد می باشد. برای استفاده طبیعی و صحیح از کلمه کلیدی اصلی برخی از کلمات کلیدی مترادف را نیز در عنوان اضافه کنید.

  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  2 + ده =