کلمات کلیدی LSI چیست؟

کلمات کلیدی LSI چیست؟
21سپتامبر
 • زمانیکه در مورد کلمات کلیدی LSI در رابطه با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) صحبت می کنیم، کلمات کلیدی از نظر مفهومی با کلمه کلیدی اصلی مرتبط هستند. بطور مثال، اگر بخواهیم در مورد “دیجیتال مارکتینگ” صحبت کنیم، مسلماً یک کلمه کلیدی از نظر معنایی ممکن است “SERP” یا “SEO” باشد.

  شما در بررسی کلمات کلیدی، کلمات کلیدی LSI را پیدا می کنید که بخشی مهم در ایجاد استراتژی SEO شما می باشد. کلمات کلیدی LSI با کلمه کلیدی اصلی مرتبط هستند و می توانند مخاطبان بیشتری را در مورد عناوین مورد بحث در محتوای ارائه شده به ربات های موتور جستجو ارائه دهند. بنابراین این اطلاعات به الگوریتم موتور جستجو اجازه می دهد تا صفحه را با دقت بیشتری رتبه بندی کند.

  علاوه بر این، توسعه دهندگان محتوا باید خوب به خاطر بسپارند که موتورهای جستجو می خواهند محتوای با کیفیت بالا را ببینند که مانند زبان طبیعی جریان دارد. در حالی که در گذشته، مردم اغلب از استراتژی هایی مانند پر کردن کلمات کلیدی برای مرتبط جلوه دادن محتوای خود استفاده می کردند. اکنون بازاریاب ها می دانند که موتورهای جستجو چگالی کلمات کلیدی را از نزدیک مشاهده می کنند و کسانی را که به این عمل ناخواسته روی می آورند مجازات می کنند.

  الگوریتم محتوایی را که دارای ارزش محتوایی است بیشتر ترجیح می دهد.  طبیعی تر به نظر می رسد، جایی که کلمات کلیدی معنایی نقش دارند و به کار برده می شوند.

  در این مقاله، ما اهمیت کلمات کلیدی LSI، نحوه ارتباط آن با نمایه سازی معنایی نهفته و نحوه استفاده از هر دو را در استراتژی SEO برای بهبود رتبه بندی محتوا، بررسی خواهیم کرد.

  کلمات کلیدی معنایی

  کلمات کلیدی LSI چیست؟

  قبل از سال 2013، موتورهای جستجوگر مانند گوگل به دنبال تکرار کلمات کلیدی در یک صفحه بودند تا بفهمند این محتوا چیست. خب این قضیه منجر به تمرین تکرار کلمات کلیدی برای رتبه بندی کلمات کلیدی خاص شد. به این معنی که بازاریاب ها برای رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی، کلمه  کلیدی را چند بار در صفحه اضافه می کردند.

  در ادامه، همه این موارد در سال 2013 با معرفی Google Hummingbird تغییر کرد. این الگوریتم نحوه بررسی محتوا توسط موتورهای جستجو را تغییر شکل داد. به جای اینکه به دنبال فراوانی یک عبارت خاص بگردد، حال لازم است نتایج مربوطه به صورت جامع تر در مورد کلمات کلیدی موجود در محتوا باشد.

  الگوریتم مرغ مگس خوار می خواهد به جای تکرار کلمه کلیدی در کل محتوا، به جستجوی کلمات کلیدی معنایی باشد. می خواهد کلمات دیگری را ببیند که زمینه بیشتری را فراهم می کند. اینجاست که معنای کلمات کلیدی به یک استراتژی SEO موثر در جستجوگرها راه می یابد. Semrush کلمات کلیدی معنایی را چنین تعریف می کند:

  “کلمات کلیدی مرتبط از نظر معنایی صرفاً کلمات یا عباراتی می باشند که از نظر مفهومی با یکدیگر مرتبط هستند.”
  – Semrush

  چگونه کلمات کلیدی LSI را پیدا می کنید؟

  جمع آوری لیست دقیقی از کلمات کلیدی معنایی که به تقویت تلاش های بازاریابی محتوای شما کمک می کند، دشوار است. خوشبختانه، چندین استراتژی وجود دارد. شما می توانید برای درک بهتر، از اصطلاحاتی که برای کلمه کلیدی مورد نظر شما و نوع مخاطبی که می خواهید جذب کنید، استفاده کنید.

  همانطور که از این ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده می کنید، معیارهای کلمات کلیدی را که ممکن است شامل آن باشید، مانند حجم جستجو، بررسی کنید که تعداد دفعات مشاهده کلمه شما در جستجوها بهتر چقدر می باشد. خب این کار به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب های ممکن را انجام دهید.

  پیشنهادهای جستجوی مرتبط با Google

  پس از جستجو کاربر در Google، موتور جستجو لیستی از جستجوهای مرتبط را در پایین SERP نشان می دهد.

  پیشنهادهای جستجوی مرتبط با Google

  این لیست شامل کلمات و ایده های مشترک متداول است که می تواند مرتبط باشد. با این حال، بیل اسلاوسکی در مورد نتایج نشان داده شده در پایین SERPs در مقاله خود درباره افسانه های SEO اینطور می نویسد:

  “من همچنین از برخی افراد شنیده ام که اظهار نظرهای پرسشی را که در انتهای مجموعه SERP ها برای یک پرسش نشان داده می شود، با استفاده از “LSI Keywords” و دوباره ، لزوما درست نیست. Google  به ما نشان داده است که آنها پرس و جوهایی که افراد جستجو می کنند را بازنویسی می کنند تا صفحاتی را نشان دهند که به اعتقاد آنها نیازهای موقعیتی یا اطلاعاتی جستجوگر با محتوایی که معنای آن کاملاً یکسان می باشد را برآورده می کنند و این ایده Google Hummingbird می باشد.”

  – بیل اسلاوسکی

  با این حال، دیدن آنچه افراد جستجو می کنند و پاسخهایی که Google ارائه می دهد مزایای زیادی دارد. در این ویژگی غنی، Google سعی دارد سوالات مرتبطی که کاربر ممکن است بپرسند را مشخص کند.

   

  کلمات کلیدی - آنچه مردم می پرسند

  توسعه دهندگان و بازاریابان محتوا می توانند از این دو ویژگی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوعات و اصطلاحاتی که ممکن است افراد مرتبط با کلمه کلیدی اصلی خود بکار ببرند، استفاده نمایند.

  نتایج جستجوی Google - کلمات کلیدی LSI

  گوگل اطلاعات ارزشمندی را در مورد اصطلاحاتی که به عنوان کلمات کلیدی معنایی در نتایج جستجو مشاهده می کند، ارائه می کند. وقتی Google نتایج جستجو را برمی گرداند، بیشتر سعی می کند با عبارت جستجو در توضیحات متا را پررنگ نشان می دهد و با همین کار به کاربران کمک می کند. ببینند که چگونه هر نتیجه خاص با جستجوی اصلی آنها ارتباط دارد.

  علاوه بر پررنگ کردن عبارت جستجوی مستقیم، Google همچنین عبارات مربوط به آن را که در توضیحات متا ظاهر می شود، پررنگ می کند. از این می توان برای جمع آوری چند کلمه کلیدی اضافی که گوگل به آنها توجه دارد استفاده کنید.

  Google Ads Tool

  برنامه کلیدی کلیدی که Google در تبلیغات بکار برده است همچنین می تواند منبع بسیار خوبی برای افرادی باشد که می خواهند لیست کلمات کلیدی مرتبط با آنها را ایجاد کنند.

  هنگام تایپ کردن در keyword planner ، شما می توانید در مورد محبوبیت و نرخ جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر خود اطلاعات ارزشمندی کسب کنید. Google همچنین به کسانی که به دنبال کلمات کلیدی هستند، مانند ارائه پیشنهادات بر اساس صنایع خاص، کمک ارزشمندی ارائه می دهد.

  لیست اصطلاحاتی که Google در keyword planner باز می گرداند، می تواند به شناسایی کلمات کلیدی جستجوی معنایی کمک کند. بنابراین توسعه دهندگان محتوا می توانند کلمات کلیدی بسیار پر جستجو و سایر عبارات جستجوی رایج مرتبط با آنها را شناسایی کنند. این امر به بازاریابان کمک می کند تا بتوانند کلماتی که مشتریان مربوط به صنعت خاص خود جستجو می کنند را بهتر درک کنند.

  Google Trends - کلمات کلیدی LSI

  Google Trends اطلاعات مفیدی برای پیدا کردن کلمات کلیدی در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از Trends، کاربران می توانند الگوهایی را در جستجوهایی که افراد انجام می دهند کشف نمایند. می توانند مشاهده کنند که آیا اصطلاحات خاص رو به بالا یا پایین تر و مناطقی که بیشترین محبوبیت را دارند.

  Trends همچنین اطلاعاتی را درباره جستجوها و موضوعات مرتبط ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر کسی که علاقه مند به ایجاد محتوا برای لوازم خانگی باشد، ممکن است ” لوازم خانگی ” را در Trends جستجو کند.

  در نمودار زیر آخرین اطلاعات مربوط به عملکرد عبارت جستجو، آنها جستجوهای مرتبط مانند “طراحی سایت” و “طراحی وب سایت” را مشاهده می کنید.

  جستجو در گوگل ترندز برای کلمات کلیدی

  در مجموع، این دو لیست اطلاعات ارزشمندی در مورد آنچه افراد جستجو می کنند و آنچه با اصطلاح “طراحی وب سایت” در Google مرتبط است فراهم می کند.

  ابزار نظارت شبکه های اجتماعی

  ابزارهای نظارت شبکه های اجتماعی می توانند نظرات مشتریان درباره کسب و کار شما را از طریق رسانه های اجتماعی به آسانی ردیابی کنند.

  می توانید هشدارهایی تنظیم کنید که در هنگام بحث درباره افراد، در مورد موضوعاتی که شما درباره آنها می نویسید، به شما اطلاع دهد و می تواند بحث و گفتگو در مورد موضوع مورد بحث را به شما ارائه دهد. این می تواند ایده های بیشتری برای کلمات کلیدی معنایی در اختیار شما قرار دهد.

  همچنین می توانید کلمات کلیدی موردنظر خود را برای نوشتن در سیستم عامل های محبوب جستجو کنید. این جستجوها به شما کمک می کند به راحتی پستهای عمومی درباره موضوع خود را پیدا کنید. شما می توانید از این پست ها برای پیدا کردن کلمات کلیدی معنایی بیشتر و موضوعات مرتبط با صنعت خودتان، استفاده کنید.

  Semush’s Keyword Magic Tool

  Semrush’s Keyword Magic Tool درک اطلاعات زیادی را برای کلمات کلیدی خاص آسان تر می کند. بازاریابان می توانند کمپین های خود را با کشف اطلاعات مربوط به نرخ جستجو برای یک اصطلاح خاص و شبکه موضوعات مربوط به آن کلمه کلیدی، برنامه ریزی کنند.

  ابزار Keyword Magic Magic شامل 142 پایگاه داده جغرافیایی و نزدیک به 20 میلیارد کلمه کلیدی است ، به این معنی که کاربران در مورد کلمات کلیدی معنایی که می خواهند برای محتوای خود پیدا کنند پاسخ های کامل و کاملی دریافت می کنند.

  این کلمات را می توان بر اساس صفات مختلف، مانند حجم مرتب کرد، پیدا کردن کلمات کلیدی متناسب با یک قسمت خاص از محتوای مورد نظر و هدف سازمان برای توسعه آن را آسان می کند. ویژگی کلمات کلیدی “مرتبط” راهی عالی برای یافتن عباراتی می باشد که مستقیماً به کلمه کلیدی اصلی شما متصل می شوند.

  کلمات کلیدی معنایی مرتبط با یک موضوع

  اطلاعات بیشتری در مورد SEO خود کسب کنید

  وقتی نوبت به سئو می رسد، باید محتوای با کیفیتی تولید کنید که به خوبی بهینه شده باشد تا نتایج را مشاهده کنید. دانستن اینکه موتورهای جستجو می خواهند چه کاری انجام دهند و چگونه رتبه بندی وب سایت ها را انجام می دهند می تواند به شما در دستیابی به موفقیت زیادی کمک کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  13 + 15 =