توضیحات متا و نحوه نوشتن آن

توضیحات متا و نحوه نوشتن آن
17سپتامبر
 • توضیحات متا یک تگ HTML است که می توانید برای پست یا صفحه سایت خود تنظیم کنید. Meta Desscription توضیح می دهد که صفحه شما درباره چیست.  گوگل آن را در زیر عنوان صفحه شما در نتایج جستجو نشان می دهد. این به شما فرصتی می دهد تا کاربران موتورهای جستجو را متقاعد کنید که صفحه شما آنچه را که کاربران به دنبال آن هستند ارائه می دهد.

  Meta Desscription پاراگراف کوتاهی از متن است که در HTML یک صفحه وب قرار می گیرد و محتوای آن را توصیف می کند. سپس توضیحات متا زیر آدرس صفحه شما در نتایج جستجو ظاهر می شود.

  meta-description-tags

  هدف استفاده از Meta Description چیست؟

  تگ متا شخصی را که یک عبارت را در Google جستجو می کند مجبور می کند پیوند شما را کلیک کند. به عبارت دیگر ، از Meta Desscription برای ایجاد کلیک از موتورهای جستجو استفاده می شود.

  موتورهای جستجو می گویند Meta Desscription فاکتوری برای سئو نیست. و در الگوریتم رتبه بندی خود از آن استفاده نمی کنند.

  اما به طور غیرمستقیم،  Google از نرخ کلیک (CTR) به عنوان راهی برای تشخیص اینکه آیا شما نتیجه خوبی برای انتخاب کاربر هستید یا خیر استفاده می کند.

  هر زمان افراد بیشتری روی نتیجه شما کلیک کنند، گوگل شما را گزینه خوبی می داند. و بر اساس موقعیت شما رتبه بندی سایت را بالا می برد. به همین دلیل است که بهینه سازی توضیحات متا و بهینه سازی عناوین شما بسیار مهم است.

  توضیحات متا

  نحوه نوشتن بهترین توضیحات متا برای سئو

  چک لیست Meta Desscription

  کلمه کلیدی : مطمئن شوید که مهمترین کلمات کلیدی شما برای صفحه وب در Meta Desscription نشان داده شده است.
  اغلب موتورهای جستجو کلمات کلیدی را برای جستجوگران در صفحه به صورت برجسته نمایش می دهند.

   

  با توضیحات متا طوری رفتار کنید که گویی تبلیغی برای صفحه وب شماست: تا آنجا که ممکن است آن را جذاب و مرتبط کنید.
  توضیحات باید با محتوای صفحه مطابقت داشته باشد، اما شما باید آن را تا آنجا که ممکن است جذاب کنید.

   

  طول Meta Desscription: توضیحات متا نباید بیش از 135 – 160 نویسه باشد.موتورهای جستجو پایان کار را نمایش نمی دهند. بنابراین مطمئن شوید که کلمات کلیدی مهم در ابتدای توضیحات متا صفحه قرار دارند.

   

  توضیحات متا را تکرار نکنید: مانند برچسب های عنوان، توضیحات متا نیز باید برای هر صفحه متفاوت نوشته شود.
  ممکن است Google شما را به دلیل تکرار دسته جمعی توضیحات متای شما مجازات کند.

   

  شامل یک فراخوان برای اقدام باشد: Meta Desscription متن فروش شماست. دعوت هایی مانند بیشتر بیاموزید ، همین حالا دریافت کنید ، به صورت رایگان امتحان کنید و از این قبیل را بیشتر استفاده کنید.

  نحوه نوشتن توضیح متا مختصر

  یک توضیح متا خوب مردم را متقاعد می کند که صفحه شما بهترین نتیجه را برای درخواست آنها ارائه می دهد.
  اما، برای بهترین نتیجه ، باید بدانید مردم به دنبال چه چیزی هستند. هدف جستجوی آنها چیست؟ آیا آنها به دنبال پاسخ سوالی هستند؟ اگر چنین هست، سعی کنید کاملترین پاسخ را به آنها بدهید.
  آیا آنها به دنبال محصولی هستند؟ بنویسید که محصول شما چه چیزی را متمایز می کند و چرا بهتر است آن را در فروشگاه شما خریداری کنند. مختصر و قانع کننده باشید!

  توضیحات متا برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

  توضیح متا صفحه وب شما در زمان به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نمایش داده می شود. این موضوع به کاربران کمک می کند که خلاصه ای از زمینه فعالیت سایت شما را مشاهده کنند. آنها با دیدن توضیح متا صفحه شما روی لینک شما کلیک می کنند و وارد سایت شما می شوند.

  مقالات پیشنهادی

  کلمات کلیدی LSI

  کلمات کلیدی LSI چیست؟

  وقتی در مورد کلمات کلیدی LSI در رابطه با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) صحبت می کنیم، کلمات کلیدی از نظر مفهومی با کلمه کلیدی اصلی مرتبط هستند.

  ادامه مطلب »

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سه + نوزده =